Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kalendář veteránských akcí 2017-02

 

 

Vybrané akce na Moravě a ve Slezsku v roce 2017

2. polovina roku

 

Pokud termín akce není potvrzen nebo není ještě definitivní, najdete v závorce poznámku. Další akce budou doplňovány průběžně v průběhu roku. Některé tradiční akce se letos nekonají nebo zanikly. Do našeho přehledu nedáváme akce v Čechách a akce určené výhradně pro VIP. Doplňujeme i tradiční akce v příhraničí v Polsku a na Slovensku. Změna programu vyhrazena (nejsme schopni prověřovat 2x týdně, jestli nedošlo ke změně termínu akcí). Proto je u většiny akcí uveden kontakt na webové stránky pořadatelů.

 

 

Sobota 7. 10. 2017 – 7.30-8.30 hod. – Rožnov pod Radhoštěm

Ukončení sezóny československých veteránistů

Program a trasa:
7:30 - 8:30 Rožnov p. R., parkoviště Hotelu Eroplán, přejímka HV, registrace účastníků kongresový sál.
8:45 Rozprava a pokyny k mezinárodní spanilé jízdě.
9:00 Start parkoviště Hotel Eroplán, směr Dolní Bečva, Hutisko, Velké Karlovice.
Trasa 1. 35km
9:45 Pamätník bojovej družby Čechov, Slovákov a sovietskych partizánov v SNP. Tradiční společná památeční fotografie.
Trasa 2. 5km
10:00 Makov parkoviště státní hranice, registrace slovenských účastníků.
Trasa 3. 40km
10:30 Směr Turzovka, Čadca, státní hranice Mosty u Jablunkova parkoviště Motorest E-75.
Trasa 4. 45km
11:30 Směr Třinec, Český Těšín, Těrlická přehrada, Havířov
12:30 Havířov parkoviště Hypermarket Globus, výstava historických vozidel. Společný oběd v restauraci. Překvapení pořadatelů: vyhlídkové lety vrtulníkem, grilovaní s šéfkuchařem, měření zraku…
Trasa 5. 65km
16:30 Odjezd HV směr Šenov, Frýdek Místek, Příbor, Kopřivnice, Frenštát, Rožnov pod Radhoštěm.
18:00 Závěr Rožnov p.R. Hotel Eroplán společná večeře. Rozloučení s účastníky, kteří vydrželi do konce. „Zhasnutí motorů ".
Pořadatelé:
hlavní pořadatel předseda HVCC Vladimír Šimek
ředitel hypermarketu globus Roman Karlík
majitel Hotelu Eroplán Hans Jürgen Beck
Účastnit se může HV starší 30 let v perfektním technickém stavu. Startovné za HV 200,- Kč.

Podrobné info pro účastníky na webu HVCC.

http://honestveteranroznov.cz

 

Sobota 7. 10. 2017

Motosraz Pstruží

Již 8. ročník srazu moto veteránů pořádá Beskydský Veterán Klub u restaurace Vlčárna v obci Pstruží nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Zahájení je v 13.00 hod., následuje spanilá jízda v poměru 1 : 33 od 15.00 hod. Pořadatelé připravují bohaté občerstvení a řadu zajímavých soutěží (např. hod rámem, kolem a pneumatikou motocyklu).

Kontakt: Daniel Novotný, tel. 739 838 286

E-mail: motosraz@email.cz

 

Sobota 7. 10. 2017

Zakončení veteránské sezóny v Zabełkówie

Začátek akce od 11.00 hod. na sportovním hřišti v Zabelkowie v PL, nedaleko Bohumína. V sobotu od 11.00 hod. prezence, spojená s výstavou vozidel. Následuje mezinárodní sportovně-orientační jízda v délce 50 km. Večer pravá polská zábava spojená s živou hudbou a bohatým občerstvením. Ubytování přímo na hřišti ve stanech nebo v přívěsech a také v nedalekém hotelu. Účastnický poplatek 30 zł. Kontakt: Marian Studnic, tel. +48 601 084 501

E-mail: ekoland@zabelkow.pl

http://www.zlot.zabelkow.pl; www.zabelkow.pl

 

Sobota 28. 10. 2017 – 10.00 hod. – odjezd ze Zámeckého náměstí ve Frýdku

Ostrá hůrka – Háj ve Slezsku

V pořadí ji 9. polední (od 11.30 hod.) setkání historických vozidel na Ostré hůrce u obce Háj ve Slezsku. Toto setkání je součástí celodenní akce „Zavírání šoupátek“ Českého klubu historických motocyklů Ostrava, odpoledního vyhlášení výsledků „Slezského poháru“ Moto clubu Kravaře a hvězdicového turistického pochodu z Ostravy – Poruby, Hlučína, Dolního Benešova a Kravař k pomníku na Ostré hůrce, které se konají v rámci připomenutí dne vzniku Československé republiky. Pořádají ČKHM Ostrava a Oldracing club ve spolupráci s obcí Háj ve Slezsku. Na tuto akci každoročně pořádá společnou vyjížďku členů a zájemců Old Fiat Club. Odjezd ze Zámeckého náměstí ve Frýdku v 10.00 hod., na parkovišti u Globusu v Ostravě-Porubě budeme v 10.40 hod. Odpolední krátký výlet veterány, posezení v některé stylové hospůdce. Nekoná se, když napadne sníh.

 

Neděle 31. 12. 2017 – 9.00 hod. – parkoviště na Celní ulici v Hlučíně

Předsilvestrovská jízda zručnosti – Hlučín

Poslední setkání příznivců automobilového sportu a také veteránů v závěru starého roku – začátek akce v 9.00 hod. v budově Automotoklubu Hlučín na Celní ulici. Jízdy se postupně konají na třech místech v Hlučíně, této soutěže se každoročně účastní kolem 90 posádek, z toho kolem 10 veteránů.

E-mail: amk.hlucin@seznam.cz; amk@hlucin.com

http://amk.hlucin.com

 

Neděle 31. 12. 2017 – 10.30-11.00 hod. – sraz před hostincem „U Čendy“ v Hodoňovicích

Devátý silvestrovský výstup na Monte Čupelo

Zveme vás na netradiční výstup na lašský Říp – Čupek, Monte Čupelo, Metylovskou hůrku. Žádný Lašan nesmí v tento slavný den zůstat doma za pecí. V 11.45 hod. se na Čupku setkají dva pochodové proudy – z Hodoňovic a z Metylovic. Všechny nás přivítá živá hudba, pro mlsné pusy bude dostatek dobrého jídla, a aby se nám lépe zpívalo, mazadlo na panty dodá královská lašská „Beskydská likérka“. Nový rok přivítá náš panovník Viluš I. Krulikovský.