Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Pozvánka na nejbližší akce:

 

Čtvrtek 21. 3. 2019 – 16.30 hod. – přednáškový sál v Zeleném domě Muzea Beskyd na Zámecké ulici ve Frýdku-Místku

Zmizelý Štramberk

Štramberk na historických fotografiích a pohlednicích z let 1880-1960. Přednáška členů Old Fiat Clubu manželů Poláškových.

 

Sobota 23. 3. 2019 – 10.00 hod. – sraz před kostelem sv. Kateřiny Alexandrijské v Hrabové u Ostravy

Jarní výjezd velocipédistů

Tradiční první jarní akce do okolí Ostravy – čím starší kolo vytáhnete, tím lépe. Pojede se bočními cestami do Sviadnova, kde proběhne společný oběd. Pořádá Klub českých velocipédistů v Hrabové u Ostravy. Na tuto akci určitě uspořádáme pro zájemce výjezd – sraz v 8.20 hod. vedle OC Frýda ve Frýdku u lávky pro pěší. Předseda klubu pojede na kole Zbrojovka Brno (1935), hospodářka klubu na kole Baťa (1939).

 

Čtvrtek 28. 3. 2019 – 16.30 hod. – přednáškový sál v Zeleném domě Muzea Beskyd na Zámecké ulici ve Frýdku-Místku

Studánky a prameny pod Bílou horou

Ve Štramberku a Kopřivnici se nachází kolem 30 studánek, pramenů a historických studní, např. Jasníkova studánka v Kopřivnici pod Šostýnem, Šutyrova studánka, Markétin pramen, Dolní korýtko v Dolní ulici, Hřbitovní studánka, Železitý pramen a pramen Havírenská v Libotíně a další. Doplněno promítáním. Akci pořádá Old Fiat Club.

 

Sobota 30. 3. 2019 – 9.00 hod. – sraz na parkovišti v Kopřivnici u městského úřadu (bývalá správní budova Tatra).

Otvírání studánek ve Štramberku a okolí – 3. ročník

Zveme Vás na pokračování předloňské a loňské akce – vezmeme velký zlatý klíč a půjdeme pomyslně otevírat studánky a prameny. Od auta bude vždy potřeba kousek dojít (celkem ujdeme za den 6-7 km). Co nás letos čeká? Studánka U Váňova kamene nad ulicí Záhumenní, Dolní korýtko v Dolní ulici ve Štramberku, Studánka Míru pod Jurovou jeskyní na Kotouči, studánka v ulici Kopec ve Štramberku (2x), U Panny Marie na úbočí Bílé hory, U Trúby, studánka Rynka v ulici Hornychovice ve směru na Tamovice, Železitý pramen v Libotíně u koupaliště a pramen Havírenská v Libotíně. Na oběd se zastavíme ve Štramberku, odpolední kávu, Birell nebo pivo si dáme v hospůdce u koupaliště v Libotíně.

 

Čtvrtek 4. 4. 2019 – 16.00 hod. – Autoškola Centrum v Místku na Wolkerově ulici

Školení řidičů „veteránistů“

V letošním roce opětovně dochází k řadě změn v silničním zákonu, změny jsou také v systému bodového ohodnocení přestupků řidičů a výše pokut nebo v systému dopravního značení – člen našeho klubu Ivan Mazel, který má školicí středisko a autoškolu Centrum, nám proto nabízí seznámení s těmito změnami. Připravte si také dotazy, čemu např. nerozumíte nebo jak si máte počínat v krizových situacích. Autoškola Centrum sídlí na adrese Wolkerova 1593, Místek (je to hned za řekou na místeckém břehu řeky Ostravice). Počítejte s časem cca 1,5-2 hodiny.

 

Proběhl klubový výlet do Ostravy (a také další akce)

V sobotu 9. 2. 2019 jsme si dali sraz na výstavišti Černá Louka v Ostravě. Nejprve jsme navštívili první letošní sběratelskou burzu (blešák) – nabídka sběratelských komodit byla tentokráte mimořádná a ceny od minimálních až po hyper maximální. Např. rychloměr na Aero za 145 Euro, pumpa Favorit dlouhá stříbrná 1 250 Kč, reflektor na Jawu 250 (parabola se sklem) za 95 Euro, moto a velo karbidové lampy 75-95 Euro, historické kožené sedlo 100 Kč, přehazovačka PWB z 50. let za 10 Euro… Velmi dobrá byla nabídka modelů aut, i ceny byly slušné (100-350 Kč, ale i kolem 2 000 Kč). Pak jsme se přemístili do italské kavárny u Sikorova mostu, navštívili jsme bazar a sběratelský „frc“ Měšec, prohlédli jsme si aktuální výstavy v GVU Ostrava, na oběd jsme si zašli do Nové Karololíny a po nákupech jsme přešli ke Stodolní ulici a k nedaleké kavárně Čauky Mňauky, kde se kolem nás promenovaly čistokrevné dlouhosrsté kočky. Do Frýdku-Místku jsme se vrátili po 16. hodině. Sobotního výletu do Ostravy se zúčastnilo 5 osob. Akce se nám vydařila, žel bylo nás opět velmi málo.

V sobotu 16. 2. 2019 naši členové zavítali na výstavu modelových železnic v Ostravě (2 členové), další nadšenci tentokráte využili krásného počasí k jízdě do Českého Těšína a Cieszyna (3 osoby), kde si prohlédli řadu zajímavostí, navštívili také stylovou hospůdku a cukrárnu.

V sobotu 23. 2. 2019 se uskutečnil malý výlet do Bílovce - počasí bylo na únor mimořádně vlídné, po sněhu ani stopy, silnice byly skoro prázdné. Vyrazili jsme na procházku po městě, kterou jsme završili výborným obědem. Ve čtvrtek 28. 2. 2019 se uskutečnila přednáška "Malé Fiaty slavily úspěch", doplněná výstavou prospektů, dobových fotografií z 5. a 60. let let a 150 modely automobilů Fiat 500, 600, 126, Cinquecento, Seicento a Panda. V sobotu 2. 3. 2019 jsme se zúčastnili pochovávání basy a masopustního průvodu v Hodoňovicích, pak jsme se přemístili na chalupu předsedy klubu a hospodářky, kde se debatovalo nad bohatým občerstvením. V pátek 8. 3. 2019 jsme podnikli malý výlet do Štramberku, Příbora a Bartošovic, někteří členové následující den v sobotu 9. 3. 2019 navštívili modelářskou výstavu v Olomouci. V sobotu 16. 3. 2019 jsme se zúčastnili rekonstrukce bojů o Czajánkova kasárna 14. 3. 1939 (sešlo se nás 10) a v neděli jsme podnikli letošní první cyklistický výlet z Frýdku-Místku do Paskova.

 

Pozor, změna termínu akce:

Sobota 4. 5. 2019 – 10.00-16.00 hod. – areál přehradní nádrže Olešná nedaleko Frýdku-Místku

Frýdek-Místek na kole – 6. ročník

Letos proběhne již o 14 dnů dříve. Oblíbená sportovní akce je určena všem, kteří mají rádi cyklistiku, pohyb zdravý životní styl. Zájemce čeká mj. 4,5 kilometrový okruh kolem přehrady Olešná, na kterém se zábavnou formou představí Moravskoslezský kraj ze světa cyklistiky. Po celý den se v areálu Autokempu Olešná bude konat doprovodný program pro celou rodinu v podobě předváděcích akcí, testování kol, dětského koutku a soutěží. Výstava k historii velocipédismu. Akci pořádá Statutární město Frýdek-Místek a Turistické informační centrum Frýdek-Místek ve spolupráci s dalšími subjekty.