Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Pozvánka na nejbližší akce:

 

Pátek 20. 7. – neděle 22. 7. 2018 – autokemp Řeka u Třince

Slezský sraz dvoutaktů – Řeka

Slezský sraz dvoutaktů se již tradičně koná v rekreačním areálu v Řece nedaleko Třince. Pořadatelem je Veterán Trabant klub Bohumín ve spolupráci s obcí Řeka. V polovině prázdnin skvělá oddechová akce s výbornou partou organizátorů a účastníků z několika zemí. Vřele doporučujeme k účasti tuto výbornou akci našeho spřáteleného klubu.

Kontakt: Lešek Richter, tel. 602 793 423

E-mail: trabant.bohumin@seznam.cz

http://www.vtkbohumin.net

 

Sobota 21. 7. 2018 – 8.00-9.00 hod. – Trojanovice u Frenštátu p. R.

Po valašskych kopcach

Sraz účastníků od 8.00 do 9.00 hod. na zahradě Památníku bratří Strnadlů a Jana Knebla v Trojanovicích. Volná pohodová jízda historických motocyklů z Trojanovic přes Čeladnou do Beskyd a zpátky do Trojanovic (podrobná trasa bude upřesněna později). Akci pořádají Český klub historických motocyklů Ostrava, Veterán klub Náměšť nad Oslavou, valašská sekce Zašová spolu s Obecním úřadem v Trojanovicích. Hlavním pořadatelem je B. Pavliska (tel. 556 850 369, 731 151 173). Akce je určena pro vozidla v jedné stopě (ne auta), můžete přijet i Velorexem.

 

Sobota 21. 7. 2018 – 9.00 hod. – Horní náměstí v Olomouci

XX. Hanácké okruh Olomouc – Tovačov

Klub historických vozidel S.K.A.M. Olomouc pořádá jubilejní sraz vozidel, vyrobených do roku 1939. Jízda bude odstartována v 10.45-11.00 hod. hromadně z Horního náměstí v Olomouci. Startovné je 100 Kč za vozidlo. Ostatní náklady si každý účastník hradí sám. Zájemci o tuto akci se mají dopředu přihlásit. V minulých ročnících účast 100 posádek a 6 500 diváků.

E-mail: skam@skam.cz

http:// www.skam.cz  

 

Čtvrtek 26. 7. – neděle 29. 7. 2018

Beskyd Rallye Turzovka

Město Turzovka a Turzovský Veteran Club pořádají 21. ročník Beskyd Rallye Turzovka. Ubytování účastníků v hotelu Petr Bezruč v Malenovicích. Startovné (předpokládaná stejná částka jako v roce 2017) 2 750 Kč (100 Euro) na jednoho člena posádky (v ceně noclehy, stravování, občerstvení, vstupné do objektů). Vyplněné přihlášky nutno zaslat do 30. 4. 2018. Veteránisté najedou v průběhu moravské, slovenské a polské etapy přibližně 300 km, pořadatelé připravují bohatý program.

Prolog proběhne v pátek 27. 7. – od 13.00 do 17.00 hod. bude probíhat technická přejímka vozidel jejich prezentace před hotelem Petr Bezruč v Malenovicích, od 18.00 do 20.00 hod. výstava vozidel před kulturním domem ve Frýdlantu n. O. V pátek 28. 7. proběhne tzv. moravská etapa, v sobotu 29. 7. tzv. slovenská etapa.

Kontaktní osoba: Václav Dostálek – předseda Beskyd Rallye, tel. 905 407 262

e-mail: beskydrallye@gmail.com ; dostalek@centrum.cz

http//: www.tvcturzovka.ic.cz; www.beskydrallye.com

 

 

Připravujeme:

Sobota 4. 8. 2018 – 9.00 hod. – sraz na parkovišti v Kopřivnici u městského úřadu (bývalá správní budova Tatra)

Hledání (a otvírání) studánek ve Štramberku a okolí

Zveme Vás na pokračování loňské akce, která letos nemohla proběhnout v plánovaném termínu, kvůli nepřízni počasí. Vezmeme velký zlatý klíč a půjdeme hledat a pomyslně otevírat studánky a prameny. Od auta bude vždy potřeba kousek dojít. Co nás čeká? Jasníkova studánka v Kopřivnici pod Šostýnem, Šutyrova studánka v Kopřivnici nad hřbitovem, Na Lisinské, U vodojemu a Markétin pramen v ulici U vodojemu v Kopřivnici, studánka U Váňova kamene nad ulicí Záhumenní, Dolní korýtko v Dolní ulici ve Štramberku, Hřbitovní studánka, Studánka Míru pod Jurovou jeskyní na Kotouči, studánka v ulici Kopec ve Štramberku, U Trúby, studánka Rynka v ulici Hornychovice ve směru na Tamovice, Železitý pramen v Libotíně u koupaliště a pramen Havírenská v Libotíně. Nemusíme navštívit všechny studánky a prameny, něco si necháme na příští rok. Na oběd se zastavíme ve Štramberku, nebo si dáme jídlo a odpolední kávu v hospůdce u koupaliště v Libotíně. Nabízí se odpolední odpočinek + opékání na zahradě u našich kamarádů a členů ve Sviadnově.

 

Akce, které již proběhly

V úterý 26. 12. 2017 jsme navštívili výstavu betlémů v kostelech v Místku, výstavu betlémů p. Kleinwächtera na 8. ZŠ v Místku a živý betlém ve Štamberku, celodenní akci jsme zakončili večerní procházkou vánočním Štramberkem se zakončením v Jaroňkově útulně pod Trúbou. V sobotu 6. 1. 2018 jsme se zúčastnili Tříkrálového průvodu ve Frýdku-Místku, ve čtvrtek 19. 1. 2018 jsme v hojném počtu navštívili akci „O koňské hlavě na třech slepičích nohách“ (historické pohádky pro dospělé) v Muzeu Beskyd a v neděli 28. 1. 2018 jsme se zúčastnili zakončení výstavy „Než vypukne vánoční hodování“ na frýdeckém zámku.

Ve středu 31. 1. 2018 naše velká skupina (28 osob) podnikla exkurzi do Slévárny Beskyd ve Frýdlantě nad Ostravicí. Panu Ing. Vladimíru Rojíčkovi a jeho rodině chceme moc poděkovat za zorganizování výborné exkurze a za výtečné občerstvení – bylo to skvělé jako vždy v minulosti. Na exkurzi se nám všem líbilo a zakončení v kanceláři nad domácím chlebem, domácí tlačenkou a pečenými žebírky bylo jedinečné. Poděkování patří také všem, co sami něco doma upekli nebo zakoupili a přivezli, a hlavně všichni se usmívali a šířili dobrou náladu. Stačili jsme také navštívit (alespoň někteří) výstavu akademického malíře Jaroslava Homolky v kulturním domě ve Frýdlantě n. O.

Ve čtvrtek po exkurzi (1. 2. 2018) proběhla v Zeleném domě přednáška „Fiat – od neúspěchu k úspěchu“ (Fiat Ritmo, Regata, Tipo, Tempra, Bravo, Brava, Marea, Stilo, Coupé a Barchetta). Na akci přišlo celkem dost zájemců z řad veřejnosti (18 osob), jenom z našeho Fiat klubu nikdo. Protože jsme na doprovodnou výstavu stěhovali cca 500 modelů, spoustu fotek a literatury, zabralo nám to celá dvě odpoledne, a pak zase stěhování zpátky, už podobnou akci nebudeme připravovat. Končíme i s přípravou každoročních přednášek a prezentací o veteránech – příliš mnoho práce a zájem není. Naštěstí dopoledne před přednáškou na jinou akci přišlo 45 studentů a tak jsme je výstavou protáhli a v rychlosti také něco promítli.

Následující sobotu proběhla sběratelská burza v Ostravě (3. 2. 2018) a tentokráte se na ní objevilo celkem dost věcí i s motoristickou tématikou. Zájemců obrovská spousta, z našeho klubu jsme byli 4. Po burze jsme se zastavili na přátelskou besedu k manželům Stuchlíkovým a Roman nám ukázal, jak se proměnila jeho veteránská sbírka vozidel. Něco ubylo a něco zase přibylo – viděli jsme pěkné kousky ve slušném stavu, se kterými se dá jezdit na srazy.

O uplynulé sobotě (10. 2. 2018) se u nás v Hodoňovicích již po desáté konal masopustní průvod. Letos přišlo mimořádné množství diváků, i masek přibylo. Hodně diváků přijelo z Frýdku-Místku i odjinud (cca 360 lidí), také místních byl značný počet. Dobře jsme se bavili, zábava pokračovala až do pozdních večerních hodin v hostinci „U Čendy“. Na chalupě jsme měli nachystáno občerstvení pro naše členy a veteránisty (zatopeno, napečeno, klobásky, patnáctiletou slivovici k nalévání, výbornou kávu, moučník…) a nic – letos se patrně nikomu nechtělo. Přitom bylo krásně přimrzlo, nechyběl sníh a byly jenom -3°C.